Masaż Kobido

Japoński masaż twarzy Kobido wykonywany w Przystań Day Spa  to silny rodzaj masażu, który ma specjalne właściwości na skórę. Ruchy podczas masażu Kobido są zdecydowane i głębokie, a efekty docierają do głębokich tkanek. Taka technika stymuluje skórę mocniej niż zwykły masaż.

Podczas masażu Kobido doświadczysz wielu nietypowych ruchów i technik, które poczujesz głęboko w skórze. Z pewnością jest to masaż o dużej intensywności na granicy relaksu i lekkiego dyskomfortu – szczególnie w najbardziej napiętych obszarach twarzy.

Krok 1 – analiza twarzy przed masażem

Na masaż Kobido najlepiej przyjść bez makijażu. Masaż wykonywany jest w normalnym ubraniu – najlepiej ubrać się komfortowo. Po wejściu do sali masażu usiądziesz wygodnie na fotelu i specjalista oceni potrzeby Twojej twarzy.

 

Doświadczony masażysta po chwili rozmowy i analizy będzie wiedział, jakie ruchy wybrać do idealnego masażu Kobido dla Ciebie. Możliwości do wyboru jest setki, ale to właśnie ich połączenie może zmienić „przeciętny” masaż w taki, który jest dobrany indywidualnie dla Ciebie.

 

Krok 2  – japoński masaż twarzy Kobido

Sam masaż trwa z reguły 60-90 minut. W tym czasie możesz spodziewać się przynajmniej kilkunastu różnych ruchów, które zostaną użyte na Twojej twarzy. Na masaż składają się:

 • Masaż głowy – także tam, gdzie są włosy
 • Masaż górnej części twarzy – na czoło, brwi, skronie i lwia zmarszczkę
 • Masaż liftingujący środkowej części twarzy – na opadające policzki i bruzdy nosowo wargowe
 • Masaż dolnej części twarzy – na linie marionetki i drugi podbródek
 • Żwacze – rozluźnienie stawu skroniowo żuchwowego.
 • Masaż szyi i dekoltu – na zmarszczki Wenus

 

Do masażu Kobido w Nowej Soli używa się olejków, które poprawiają poślizg i sprawiają, że skóra nie jest podrażniona od nacisku. Możesz być spokojna, bobry olejek nawilży skórę, ale nie zatka porów i nie spowoduje problemów z cerą.

 

Krok 3  – masaż Kobido efekty

 

Uważaj na jedno – masaż twarzy Kobido może być tak relaksujący, że… odpłyniesz . Dlatego z doświadczenia polecam kawę przed masażem, aby nie stracić wspaniałych wrażeń, które daje. Jest jednak mała szansa, że coś Cię ominie, bo od razu odczujesz efekty.

 

Po zabiegu Kobido możesz liczyć na te efekty:

 

 1. Zrelaksowana twarz, całe ciało i dusza
 2. Mniejsze napięcie szczęki i skroni
 3. Rozświetlona cera
 4. Wygładzona i nawilżona skóra
 5. Mniej widoczne zmarszczki na twarzy

Jak często można robić Kobido?

Nie ma ograniczeń jak często można robić masaż Kobido. Możesz go powtarzać nawet codziennie. Ważne jest jednak, aby na początku wykonać go przynajmniej kilka razy. To dlatego, że jedna sesja nie wystarczy, aby rozluźnić mięśnie i powięzi w wystarczającym stopniu. Z drugiej strony, nie musisz wykonywać Kobido bardzo często, żeby mieć z tego wiele korzyści!

 

Aby efekty trwały długo, najlepiej jest wykonać masaż twarzy Kobido 3-5 razy w odstępie maksymalnie jednego miesiąca. Później możesz zmniejszyć częstotliwość i wykonywać Kobido nieco rzadziej, najlepiej łącząc profesjonalne masaże z masażem twarzy w domu. Po kilku wykonanych masażach na pewno będziesz wiedzieć, jak często Twoja skóra będzie potrzebować kolejnego masażu Kobido.

Masaż transbukalny

Masaż transbukalny w Przystań Day Spa to zaawansowana technika związana z medycyną estetyczną, ale nie wymuszająca jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej. Jest to technika polegająca na masowaniu tkanek znajdujących się w obrębie twarzy i jamy ustnej, dzięki czemu stymulowany jest między innymi układ limfatyczny. Dodatkowo poprawia się także krążenia krwi w tym obszarze. Ponadto masaż transbukalny to także element rehabilitacji dla osób zmagającymi się z wieloma schorzeniami.

Czym jest masaż transbukalny?

Masaż transbukalny to zabieg, który polega na masowaniu tkanek znajdujących się w obrębie tkanek twarzy od strony wewnętrznej jamy ustnej, a także zewnętrznej części policzków. Technika ta jest stosowana w celu stymulacji układu limfatycznego oraz poprawy krążenia krwi w tym obszarze. Wykonuje się go dłońmi zabezpieczonymi rękawiczkami jednorazowymi, stosując liczne techniki mocnego ale komfortowego ucisku tkanek od strony wewnętrznej policzków.

Kiedy można stosować masaż transbukalny?

Masaż transbukalny w Nowej Soli może być stosowany w przypadku wielu różnych schorzeń i dolegliwości. Przede wszystkim, jest to skuteczna metoda leczenia bólu mięśni i stawów. Zabieg ten jest również pomocny w redukcji obrzęków, np. po urazach lub operacjach.

Masaż warto jest stosować również jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Przy problemach jakimi są blizny, deformacje tkanek miękkich czy paraliż mięśni twarzy. Jest on również skuteczny podczas rehabilitacji po wylewach oraz wysokim napięciu mięśni mimicznych twarzy.

Jakie korzyści przynosi masaż transbukalny?

Masaż transbukalny przynosi wiele korzyści dla organizmu, przede wszystkim, poprzez poprawienie krążenia krwi i limfy. Prowadzi to do redukcji obrzęków.

Do najbardziej widocznych korzyści należą: szybka poprawa owalu twarzy, lifting, znaczne spłycanie zmarszczek wokół ust i bruzd nosowo-wargowych. Przy systematycznym stosowaniu widoczna jest poprawa  struktury i kolorytu skóry. Przy zastosowaniu terapeutycznych, na przykład po wylewach, stosując masaż możemy uzyskać poprawę asymetrii twarzy. Masaż skutecznie likwiduje zastoje w obrębie układu limfatycznego. Jest on również pomocny w dolegliwościach takich jak bruksizm (zgrzytanie i nadmierne zaciskanie zębów i szczęki), a także może przynieść ulgę po długotrwałym noszeniu aparatów ortodontycznych.

Przeciwwskazania do masażu transbukalnego

Zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Przede wszystkim, masaż transbukalny nie powinien być wykonywany w przypadku ostrych stanów zapalnych w obrębie nerwów twarzowych, nieprawidłowej koagulacja krwi, wszelkiego rodzaju uszkodzeń śluzówek, schorzeń dermatologicznych w obrębie jamy ustnej. Również próchnica, a także choroby dziąseł i przyzębia będą przeciwwskazaniem do tego typu masażu. Wśród przeciwwskazań nie możemy zapomnieć o trądziku , stanach zapalnych, zakaźnych czy alergicznych skóry twarzy a także wykonane w ostatnim czasie zabiegi typu: ekstrakcja zęba, botox, nici PDO oraz wypełniacze, mezoterapia, zabiegi laserowe. Klienci z innymi zaburzeniami i chorobami  takimi jak np. zaburzenia krzepliwości, choroby nowotworowe itp zawsze powinni skonsultować z lekarzem możliwość wykonania masażu transbukalnego.

 

 

Masaż Kobido

Cena 250 zł

Czas około 60 – 90 min

Kobido + masaż transbukalny

Cena  300 zł

Czas około 90 min