Podologia

Anna Cieślik

 

Klienci gabinetów podologicznych

Z porady podologa lub zabiegów pielęgnacyjnych może skorzystać każda osoba, która pragnie w profesjonalny, higieniczny sposób dbać o estetykę i zdrowie swoich stóp. Usługi podologiczne zaleca się jednak przede wszystkim:

chorym ograniczonym ruchowo, niezdolnym do samodzielnej pielęgnacji stóp,
seniorom wymagającym szczególnej pielęgnacji stóp w związku z procesami starzenia się organizmu czy chorobami mającymi pośredni wpływ na stan kończyn dolnych,
diabetykom zmagającym się z dolegliwościami tzw. stopy cukrzycowej lub w ramach profilaktyki tego zespołu,
chorym z zaburzeniami krążenia, które wpływają na pogorszenie kondycji kończyn dolnych,
osobom ze zniekształceniami stóp, np. płaskostopiem, haluksami,
chorym cierpiącym na różnego rodzaju dermatozy stóp, ich nadmierną potliwość lub ze skłonnością do dolegliwości takich, jak odciski, modzele itp.
osobom, których stopy są niefizjologicznie obciążane, np. w związku z wykonywanym zawodem, jak choćby sportowcom.

Przed wizytą u podologa

Podolog z pewnością zobaczył już niejedne stopy, więc nasze nie będą dla niego żadną nowością. Nie należy na siłę poprawiać wyglądu stóp – nie usuwaj zgrubień, modzeli czy odcisków, jeżeli akurat się pojawiły. Przed wizytą dokładnie umyj nogi i osusz je, jednak nie stosuj żadnych kremów, maści do stóp, zasypek czy dezodorantów. Nie zakładaj nowego obuwia – podolog ocenia także buty, które zużywają się charakterystycznie dla każdego człowieka. Pomoże to w ocenie dolegliwości.

 

Bezpośredni kontakt do Podologa
531-621-404