Pielęgnacja domowa

Każda kobieta marzy o pięknej i zadbanej cerze. Niestety nie da się ukryć, że nie każda z nas została obdarzona przez naturę gładką i nienaganną skórą. By cera była promienna i nieskazitelna musimy dopomóc naturze. Bez wątpienia w dużym stopniu kondycja naszej cery zależy od systematyczności oraz codziennych nawyków pielęgnacyjnych które dokonujemy sami w domu.

Po pierwsze:

Demakijaż

Demakijaż to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji skóry. Prawidłowy i dokładny demakijaż jest podstawową czynnością pielęgnacyjną, jeśli chcemy mieć zdrową i piękną skórę. Prawidłowo wykonane oczyszczanie wpływa na odpowiednie pH, florę bakteryjną oraz intensywność przenikania składników aktywnych z produktów, które nałożymy w kolejnych etapach.

Po drugie:

Tonizacja

Tonizacja to bardzo ważny krok w pielęgnacji, jednak często zaniedbywany. Tonik przywraca naturalne, fizjologiczne pH skóry a ponadto zapobiega rozwojowi bakterii oraz jest pomocny w problemach z wypryskami i zaskórnikami, pomaga usunąć pozostałości zanieczyszczeń, zwiększa działanie kosmetyków, działa regulująco, ściąga pory a przede wszystkim odświeża.

Po trzecie:

Serum

Serum jest to kolejny produkt, który często pomijamy w naszej codziennej pielęgnacji. Czy warto go używać? Powinno być nakładane na skórę w pierwszej kolejności, zaraz po dokładnym jej oczyszczeniu i stonizowaniu. Produkt ten zawiera składniki aktywne o znacznie wyższym stężeniu, niż te, które znajdziemy w kremie. Wykazuje intensywne działanie pielęgnacyjne.

Po czwarte:

Nawilżenie

Aby skóra była jędrna i miękka, koniecznie nawilżaj ją. Warto zaznaczyć, że nawilżenia wymaga każdy rodzaj skóry, również skóra tłusta. Dobrze dobrany krem nawilżający, to podstawa codziennej prawidłowej pielęgnacji. Dopasowany do potrzeb skóry krem nie narusza naturalnej bariery lipidowej, ale również zatrzyma wodę w naskórku.

Zatem co zrobić by pielęgnacja domowa była bardziej efektywna?

Aby pielęgnacja domowa działała jak należy i przynosiła zadowalające efekty musi być prawidłowo dopasowana. Przede wszystkim musi być indywidualnie dobrana do typu cery i problemu z którym się borykamy. W tym celu warto wybrać się do Przystań Day Spa w Nowej Soli. Tuż po wykonanym zabiegu pielęgnacyjnym w salonie kosmetycznym, kosmetolog  indywidualnie dobierze preparaty kosmetyczne na miarę Twoich potrzeb. Kosmetyki powinny być dobrane do danego problemu skórnego. Powinny też podtrzymywać rezultaty uzyskane podczas zabiegu gabinetowego.

Kosmeceutyki dostępne w Przystań Day Spa