Masaż miodem

Współczesne kobiety bardzo chętnie sięgają po doświadczenia poprzednich pokoleń w pielęgnowaniu urody. To dzięki miodowi i mleku dawne królowe i arystokratki miały miękkie ciała i jasne jak alabaster cery. Urodowe sekrety Kleopatry czy Poppei wykorzystują dzisiaj gabinety kosmetyczne i salony SPA. Jako pierwsze z dobrodziejstw miodu zaczęły korzystać Japonki, mieszkanki Ameryki Północnej, Rosjanki i Ukrainki. Teraz masaż miodem jest zabiegiem wykorzystywanym także w Polsce.

 

Niezwykły, rozluźniający masaż połączony z polewaniem ciała ciepłym miodem i oliwą. Specjalnie opracowana forma masażu o działaniu rozgrzewającym, pobudzającym i stymulującym polega na wykonywaniu bardzo powolnych, posuwistych ruchów, połączonych z ugniataniem i oklepywaniem. Masaż głęboko odżywia i nawilża przesuszoną skórę, która staje się gładka i jedwabista w dotyku. Przyspiesza procesy regeneracji komórek naskórka, działa antyrodnikowo i łagodząco na podrażnienia. Masaż ciepłym miodem ma również działanie terapeutyczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zmniejsza napięcie mięśni, stymuluje metabolizm, poprawia ukrwienie. Słodki zapach miodu oddziałuje na zmysły i pozostawia na ciele uwodzicielską nutę.

Do masażu wykorzystujemy jedynie miód z własnej pasieki.

Wydawać by się mogło, że masaż miodem może być wykonany u wszystkich. Okazuje się jednak, że tak nie jest.

Oczywistym przeciwwskazaniem do masażu miodem jest uczulenie na miód. Masaż nie może być wykonany także u osób, które mają kruche naczynia krwionośne, zaawansowaną chorobę żylakową. Nie jest polecany kobietom w ciąży, a także podczas stanu podgorączkowego i gorączki. Nie wykonuje się go u osób z choroba miażdżycową oraz u osób chorych na raka. Przed masażem (3,4 dni wcześniej) należy wydepilować ciało.

Masaż pleców

Cena 100 zł / Czas 30 min

Masaż twarzy

Cena 60 zł / Czas 30 min.