Modelowanie ust


Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to nieustająco jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w kosmetologii estetycznej. Modelując usta, specjalista może zastosować różne techniki podania kwasy hialuronowego. Dobiera je jednak indywidualnie do każdej pacjentki, uwzględniając jej preferencje, oczekiwania, ale przede wszystkim naturalny kształt ust, mimikę i proporcje twarzy. Każdy z nas jest przecież inny. Nawet bliźnięta jednojajowe tylko na pierwszy rzut oka wyglądają jak dwie krople wody. Trudno więc wyobrazić sobie jeden, uniwersalny kształt ust, który pasowałby wszystkim.

Na czym polega powiększanie ust na płasko?

Ta metoda powstała jako reakcja na tzw. kacze usta. Celem zabiegu jest precyzyjne wymodelowanie za pomocą kwasu hialuronowego górnej wargi oraz podkreślenie łuku kupidyna, ale bez zbyt dużego uwypuklenia, czyli nieszczęsnego dzióbka, który sprawia, że usta wyglądają nienaturalnie. Dolna warga natomiast modelowana jest minimalnie. W efekcie usta przed i po zabiegu mają zupełnie inne proporcje. Dodatkowym atutem jest poprawa ich kondycji i kolorytu, bo kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który wiąże wodę, dzięki czemu doskonale nawilża i rewitalizuje naskórek.

Usta na płasko – czy to boli?

Każdy z nas inaczej odczuwa i reaguje na ból. Z moich doświadczeń wynika, że w większości przypadków zaaplikowanie maści znieczulającej wystarczająco niweluje nieprzyjemne odczucia.

Metoda na płasko usta po zabiegu

Zabieg jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Klient może od razu powrócić do normalnej aktywności. Zdarza się czasami, że usta są nieznacznie opuchnięte, ale ten miejscowy efekt uboczny utrzymuje się nie dłużej niż kilka dni. Końcowy, ostateczny efekt zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym okresie warto przyjmować więcej płynów oraz unikać sauny czy solarium.

Jak długo utrzymują się efekty?

Kwas hialuronowy jako substancja naturalnie występująca w naszej skórze jest samoistnie usuwany przez organizm. Dlatego otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Wiele zależy jednak od uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety oraz trybu życia pacjenta. Zasada jest prosta: im więcej używek, tym mniej kwasu hialuronowego.

Modelowanie ust

 

Cena 800 zł / Czas:  45 min.