PMU Ust

Light lips

 

DLA KOGO MAKIJAŻ PERMANENTNY UST?

Dla osób, które mają blade usta, blizny, nierównomierny koloryt i rozmyty kontur ust.

Makijaż permanentny ust ma za zadanie przywrócić dziecięcą czerwień wargową, wyrównać asymetrie, nadać piękny kształt i kolor bez efektu przerysowania.

PRZECIWWSKAZANIA

• Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegu
• Zakażenie wirusem HIV, WZW
• Łuszczyca
• Nieleczona cukrzyca
• Ciąża, laktacja
• Nowotwory
• Rany w miejscu zabiegowym
• Gorączka, aktywna infekcja ogólnoustrojowa
• Skłonność do powstania keloidów-bliznowców
• Przyjmowanie antybiotyków albo sterydów (w ciągu 2 ostatnich tygodni), leków rozrzedzających krew (24h przed zabiegiem), antydepresantów
• Stosowanie Roacutanu lub innych pochodnych retinolu, Izotecu

 

ZALECENIA PRZEDZABIEGOWE

Kobieta, która zdecydowała się na permanentny makijaż ust wie, że sukces zależy bezpośrednio od linergistki. To prawda, ale tylko częściowo. Sukces oszałamiającego makijażu polega na wzajemnej współpracy, zarówno ze strony specjalisty, jak i klienta.

Najważniejszym etapem jest przygotowanie do pigmentacji ust. Jeśli będziesz przestrzegać zasad, efekt utrzyma się dłużej.

Dwa dni przed zabiegiem regularnie złuszczaj naskórek za pomocą peelingu np. cukrowego. Aż do samej wizyty aktywnie nawilżaj usta przez cały czas, może to być balsam ochronny albo bezbarwna pomadka do ust. Dobrze przygotowana skóra szybciej wchłonie pigment.

Po zabiegu makijażu permanentnego ust pojawia się wysokie ryzyko wystąpienie opryszczki związane z mikro nakłuwaniem naskórka.

Opryszczka może spowodować „przewalenie” pigmentu tzw. luki. Można to skorygować na korekcie, która jest przeprowadzana po całkowitym wygojeniu skóry.

Aby zapobiec pojawienie opryszczki zaleca się przyjmowanie leków mających na celu zapobieganie i leczenie opryszczki dwa dni przed zabiegiem, w dzień zabiegu i dwa dni po zabiegu. Dawkowanie leku należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

PIELĘGNACJA

Podczas pigmentacji skóra ulega traumatyzacji i organizm potrzebuje czasu na jej regeneracje. Po zabiegu na ustach może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie (jest to stan przejściowy, który mija wciągu kilku godzin). Po wyłuszczeniu naskórka intensywność ust spadnie o 30-70%.

Podczas gojenia ust możesz czuć delikatne swędzenie. Pamiętaj, nie wolno je dotykać, trzeć i moczyć. Aby zmiękczyć skórki użyj specjalnego kremu z witaminą E. Nie używaj kosmetyków dekoracyjnych przez cały okres rekonwalescencji. Zanim skórki odpadną, unikaj kontaktu ust z wodą, pij przez słomkę. Do oczyszczania cery od makijażu używaj wody micelarnej, omijaj okolice ust. Po spożyciu posiłku usta należy dezynfekować np. Octeniseptem.

Nie korzystaj z solarium, sauny, basenu i zabiegów SPA przez dwa tygodnie po pigmentacji.

PMU Ust - Light lips

 

Cena 900 zł / Czas:  3-5 h

(w cenie 1 korekta po miesiącu)

Odświeżenie do 2 lat:

60 % aktualnej ceny ( 540 zł )