Usuwanie przebarwień laserem Q-Switch

USUWANIE PRZEBARWIEŃ LASEREM Q-SWITCH

Czym różni się usuwanie przebarwień laserem Q-Switch od innych metod?

Nasz laser najnowszej generacji emitując ultra-krótkie wiązki światła o różnej długości wywołuje kontrolowany stan zapalny w głębokich warstwach skóry właściwej. Tym samym aktywuje intensywny proces gojenia i regeneracji, którego efektem jest maksymalne rozjaśnienie lub całkowite usunięcie przebarwień oraz plam słonecznych. Wraz z redukcją zmian kosmetologicznych następuje widoczne odświeżenie, ujędrnienie i odmłodzenie skóry wskutek odbudowy włókien kolagenowych.

JAK POWSTAJĄ PRZEBARWIENIA

Przebarwienia, to dość powszechny problem, który w dodatku nasila się z wiekiem. Statystyki mówią, że po 50. roku życia posłoneczne plamy na skórze ma aż 90% kobiet. Ich obecność wiąże się oczywiście z nadmiernym korzystaniem ze słońca bez właściwej ochrony. A ponieważ nie sposób żyć bez promieni słonecznych, naturalnym wydaje się fakt, że prędzej czy później większość z nas będzie miało przebarwienia na skórze.  Ale zjawisko hiperpigmentacji to nie tylko sprawa wieku, lecz także efekt zmian hormonalnych (np. w okresie ciąży), które powodują nadaktywność melanocytów (komórek barwinikowych) w kontakcie ze słońcem. Na powstawanie plam mają wreszcie wpływ skłonności genetyczne oraz niektóre grupy przyjmowanych leków i ziół.

 

PRZEBIEG ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA PRZEBARWIEŃ

Zabieg laserowego usuwania przebarwień zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą od laseroterapii. Nasz specjalista przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie naszym klientom maksimum bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu. Parametry zabiegowe dobierane są zależą od charakterystyki przebarwień – jego intensywność, umiejscowienia, wielkości, wieku klienta, a także typu skóry.
Zabieg polega na punktowym zastosowaniu emisji ultrakrótkiego impulsu (nanosekundowego), który jest selektywnie pochłaniany przez barwnik melaniny. Podczas zabiegu, początkowo przebarwienie ulega mocnemu zbieleniu, a z czasem na jego powierzchni mogą pojawić się delikatne strupki.
W trakcie zabiegu usuwania przebarwień w Nowej Soli klient odczuwa niewielkie pieczenie. Aby zapobiec przegrzaniu naskórka oraz zmniejszyć dolegliwości, w czasie zabiegu stosuje się różne formy chłodzenia skóry – zimny żel lub zimną końcówkę zabiegową.

EFEKT ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA PRZEBARWIEŃ

Nawracające przebarwienia wymagają cierpliwości od klientów. Pierwsze widoczne efekty terapii obserwuje się dopiero po 3-4 zabiegu. Po uzyskaniu zadowalających rezultatów należy obowiązkowo stosować filtr przeciw słoneczny i preparaty z hydrochinonem. U takich pacjentów, w 80%, uzyskujemy trwałe usunięcie przebarwienia.  Zminy pigmentacyjne, piegi ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu. Należy być przygotowanym, że mogą nabrać koloru gorzkiej czekolady. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa około 2 tygodni. Od razu po zabiegu laserem z głowicą Q-Switch można nakładać makijaż i maskować przebarwione miejsca.

ZALECENIA PO ZABIEGOWE LASEROWEGO USUWANIU PRZEBARWEIŃ

Nawracające przebarwienia wymagają jedynie pełnej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50) przez cały czas leczenia, oraz do 6 miesięcy po zakończeniu. Minimalne i łatwe do ukrycia zaczerwienienia mogą się utrzymywać do 3-4 dni po zabiegu.
Po zabiegu usuwania przebarwień w przypadku plam naskórkowych może pojawić się zaczerwienienie skóry oraz ściemnienie plam. Objawy te ustępują w ciągu 3-7 dni, kiedy dochodzi do złuszczenia się naskórka, a zarazem eliminacji przebarwienia. Po zabiegu obowiązuje zasada ścisłej ochrony przed światłem słonecznym. Nasi specjaliści od laseroterapii zalecają stosowanie filtrów o współczynniku protekcji SPF 50.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ LASEREM Q-SWITCH – PRZECIWWSKAZANIA

Do najważniejszych przeciwwskazań do usuwania przebarwień laserem Q-Switch należą:

  • ciąża i okres laktacji
  • aktywne infekcje
  • nowotwory
  • przyjmowanie leków i/lub ziół światłouczulających
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • świeża opalenizna
  • cukrzyca

Laserowe usuwanie przebarwień Q-switch

 

Pojedyncze przebarwienie 15min 100zł  
Twarz 30min 300zł  
Dekolt 30min 300zł  
Policzki 25min 200zł  
Dłonie 30min 250zł  
Czoło 20min 150zł